Aktuální nabídka nemovitostí

Prodej RD 6+2 se zahradou 158 m2, vjezdem, parkování, Švábenice, okr. Vyškov

Na prodej 5 500 000 Kč Tisk

Shrnutí

Okres Vyškov
Kraj Jihomoravský kraj
Země Česká republika
Cena 5 500 000 Kč
Typ nemovitosti: Domy
Prodej / Pronájem: Na prodej
Typ nemovitosti: Domy
Typ nemovitosti upřesnění: Vícegenerační dům
Počet nadzemních podlaží: 2
Stav: Aktivní, jen vlastní WEB
Evidenční číslo: IR3471
Obytná plocha: 154 m2
Plocha pozemku: 369 m2
Zastavěná plocha: 147 m2
Plocha zahrady: 158 m2
Topení: Lokální plynové
Konstrukce budovy: Cihlová
Sítě: 230V, Plyn, Voda, pitná, Kanalizace
Vybavení: Balkon, Parkování, Bezbariérový přístup, Zahrada, Zařízeno částečně nábytkem, Bytové jádro zděné
Stav objektu: Před rekonstrukcí
Typ budovy: Řadový
Umístění: Okraj obce
Vybavenost: Kompletní síť obchodů a služeb, Pošta, Supermarket, Škola, Školka, Úřady
Doprava: Autobus, Silnice
Počet parkovacích míst: 2
Třída náročnosti: G - Mimořádně nehospodárná
PENB: 0.00
Kraj: Jihomoravský kraj
Okres: Vyškov
Obec: Švábenice

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji rodinný vícegenerační dům o dispozici 6+2 v obci Švábenice v okrese Vyškov. Dům je řadový, ale s uliční šířkou 14 m, tedy dost široký na vybudování, v případě potřeby, dvou bytových jednotek. Pokud by se zrušil průjezd, který by se využil v domě na další obytné prostory, zůstane stále parkování pro jedno auto před domem. Samotný dům je před rekonstrukcí, sice v obyvatelném stavu s připojením na všechny IS a funkční, nicméně již nesplňuje požadavky moderního bydlení. Vlastní jej rodina již po 3 generace, nikdy nebyl pronajímán. Nový majitel může využít aktuální nový program v Nové zelené úsporám - Oprav dům po babičce. Lze vyhledat na stránkách Ministerstva životního prostředí.

V přízemi (67 m2 + 17 m2 průjezd) se nachází nalevo do průjezdu kotelna a technická místnost, kterou lze využít jako např. garáž, dílnu či další pokoj, prostorově oddělený od zbytku domu. Vpravo je vstup do hlavní části domu, kde se nachází chodba, kuchyně, sociální zázemí, prádelna a obývací pokoj. V patře (87 m2 + balkon 5 m2) dále 3 pokoje a jedna kancelář, další koupelna s toaletou odděleně a kuchyně se vstupem na balkon. Ze společné chodby je možné vstupovat v případě rozdělení domu na 2 bytové jednotky samostatně, tedy obyvatelé by se nerušili, potkali by se maximálně na chodbě. Dispoziční rozdělení viz. půdorys, který zašleme na vyžádání. Samotná stavba je zděná, nepodsklepená, přístavba ze siporexových tvárnic, stropy hurdis. Za domem je dvorek o výměře cca 64 m2, na nějž volně navazuje zahrada o velikosti 158 m2. Samotná zastavěná plocha činí 147 m2. Celková velikost pozemku činí 369 m2.

Obec Švábenice nabízí slušnou občanskou vybavenost - ZŠ, MŠ, obchod, restauraci, knihovnu, poštu, městský úřad a spojení s většími městy je zajištěno autobusem, který jede do Vyškova nebo Ivanovic na Hané. Autem jste v dotyčných městech za 5 a 10 minut, do Brna je to cca 30 minut.

Dům je volný ihned po přepisu na katastrálním úřadě, nemá žádnou právní vadu a jeho koupi je možno financovat hypotečním úvěrem. Průkaz energetické náročnosti budovy nebyl doposud majitelem předložen, resp. je ve stádiu zpracování. V souladu s právní úpravou proto RK uvádí energetickou třídu G.

Mapa

No image

Mgr. Ivo Rábl

 ivo@realityjinak.eu

 +420 776483448

Kontaktujte mě

Rádi prodáme i vaši nemovitost. Ozvěte se nám.