Aktuální nabídka nemovitostí

Prodej celodřevěné chaty, kryté parkovací stání, 135 m2, Nové Losiny, Jeseníky, pozemek 472 m2

Na prodej 9 990 000 Kč Tisk

Shrnutí

Okres Šumperk
Kraj Olomoucký kraj
Země Česká republika
Cena 9 990 000 Kč
Typ nemovitosti: Rekreační objekty
Prodej / Pronájem: Na prodej
Typ nemovitosti: Rekreační objekty
Typ nemovitosti upřesnění: Chata
Počet nadzemních podlaží: 2
Stav: Aktivní
Evidenční číslo: IR3516
Charakteristika: Nízkoenergetický
Obytná plocha: 135 m2
Plocha pozemku: 472 m2
Zastavěná plocha: 59 m2
Plocha zahrady: 149 m2
Ostatní plocha: 54 m2
Topení: Lokální palivové
Konstrukce budovy: Dřevostavba
Sítě: 230V, 400V, Voda, pitná, Studna
Vybavení: Garáž, Parkování, Zahrada, Zařízeno částečně nábytkem
Stav objektu: Velmi dobrý
Typ budovy: Nízkoenergetický
Umístění: Klidná část obce
Doprava: Autobus, Silnice
Počet parkovacích míst: 2
Třída náročnosti: G - Mimořádně nehospodárná
PENB: 0.00
Kraj: Olomoucký kraj
Okres: Šumperk
Obec: Jindřichov

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji krásnou, celodřevěnou polořadovou chatu o 3. NP s krytým parkovacím stáním na klidném místě v obci Nové Losiny uprostřed CHKO Jeseníky s možností prodeje vedlejšího (napravo od krytého stání) přiléhajícího stavebního pozemku s inženýrskými sítěmi - elektřinou a vodou. Tedy nemovitost je ideálně pro toho, kdo hledá klid, čistou přírodu a lesy v okolí, které jsou protkány spoustou turistických cest a cyklotras. Díky kombinaci prostředí - Jeseníky, kvality stavby a jejích dispozic, je tento objekt určen pro náročného zájemce, který není zvyklý na moc kompromisů. Současný majitel chatu stavěl pro sebe a také ji celou dobu využíval, je tedy vhodná i pro celoroční bydlení. Nikdy nebyla pronajímána. Díky tomu je chata jako nová, i když kolaudace proběhla před 12-ti lety. Vedle chaty stojí bytelně postavený přístřešek pro parkování auta, za kterým je vybudován sklad, který měl sloužit jako sauna, ale tento plán nebyl zrealizován. Velkou výhodou je přímý kontakt se sousední chatou, která vytváří čtvrtinu tepla, které je pro výhřev chaty zapotřebí. Tedy další úspora topiva i času. Spotřeba dřeva za rok jsou 3 m3, cena vody je 41,- Kč/m3 a za elektřinu se platí cca 1.000,- Kč/měs./2.os. Tedy dle nákladů je vidět, že je chata velmi energeticky úsporná i díky zateplení. Když v pátek po příjezdu zatopíte, než půjdete spát, je chata vyhřátá. Tedy nehrozí, že budete chatu roztápět celý víkend, a když už je konečně teplo, jedete domů. Případně je k dispozici plynové vedení cca 150 m od chaty.

Nemovitost je postavená kompletně ze dřeva, především smrkového a borovice, trámy jsou z dubu, schodiště v kombinaci dubu a buku. Stěny (celý plášť budovy) jsou zatepleny voštinou v kombinaci s minerální vatou o tloušťce 20 cm. Na základové desce leží polystyren o síle 5 cm a na podlahách kamenná dlažba v cementovém potěru. V obou koupelnách je umístěno podlahové vytápění, stropy nejsou zadělány kvůli propustnosti tepla do vyšších pater. Střecha je izolována čedičovou vatou o síle 20 cm, pokryta gumovou taškou. Topení objektu je řešeno krbovými kamny, proto jsou náklady na provoz opravdu velmi nízké, náklady na vodu dokonce minimální.

Dispozice - 1.NP 50,1 m2, 2.NP 49,6 m2 a 3.NP 21,4 m2 + technické zázemí. Garážové stání cca 32 m2, sklad 20 m2. Ve 3.NP je možno si prostory o cca 10 m2 rozšířit a tím si místnost zvětšit o např. úložné prostory. Půdorysy na vyžádání.

Chata má spoustu dalších drobných vymožeností a úprav, které zlepšují komfort pobytu. Základem je zabezpečovací systém Jablotron, bezpečnostní vstupní dveře, 380V, podlahové topení lze pustit na GSM bránu, velmi nízké náklady na provoz a další benefity.

Objekt je volný ihned po přepisu na katastrálním úřadě a je možné jej financovat hypotečním úvěrem. Více informací u makléře. Průkaz energetické náročnosti budovy nebyl doposud majitelem předložen, resp. je ve stádiu zpracování. V souladu s právní úpravou proto RK uvádí energetickou třídu G.

Mapa

No image

Mgr. Ivo Rábl

 ivo@realityjinak.eu

 +420 776483448

Kontaktujte mě

Rádi prodáme i vaši nemovitost. Ozvěte se nám.