Aktuální nabídka nemovitostí

Prodej dřevěné novostavby, chaty v Jeseníkách, 135 m2, pozemek 901 m2

Na prodej 14 950 000 Kč Tisk

Shrnutí

Okres Šumperk
Kraj Olomoucký kraj
Země Česká republika
Cena 14 950 000 Kč
Typ nemovitosti: Rekreační objekty
Prodej / Pronájem: Na prodej
Typ nemovitosti: Rekreační objekty
Typ nemovitosti upřesnění: Chata
Počet nadzemních podlaží: 2
Stav: Aktivní, jen vlastní WEB
Evidenční číslo: IR3444
Charakteristika: Novostavba
Obytná plocha: 135 m2
Plocha pozemku: 901 m2
Zastavěná plocha: 59 m2
Plocha zahrady: 730 m2
Ostatní plocha: 80 m2
Topení: Lokální palivové
Konstrukce budovy: Dřevostavba
Sítě: 230V, 400V, Voda, pitná, Studna
Vybavení: Garáž, Parkování, Zahrada, Zařízeno částečně nábytkem
Stav objektu: Novostavba
Typ budovy: Dvojdům
Umístění: Klidná část obce
Doprava: Autobus, Silnice
Počet parkovacích míst: 2
Třída náročnosti: G - Mimořádně nehospodárná
PENB: 0.00
Kraj: Olomoucký kraj
Okres: Šumperk
Obec: Jindřichov

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji krásnou novostavbu, celodřevěnou chatu o 3. NP na klidném místě v obci Nové Losiny uprostřed CHKO Jeseníků i se zasíťovaným stavebním pozemkem, na kterém lze postavit další rekreační objekt, kdy hranici pozemku si může určit kupující. Obě nemovitosti jsou k prodeji za zveřejněnou cenu. Tedy nemovitosti jsou ideálně pro toho, kdo hledá klid, čistou přírodu a lesy v okolí, které jsou protkány spoustou turistických cest a cyklotras. Díky kombinaci prostředí, kvality stavby a jejích dispozic je tento objekt určen pro náročného zájemce, který není zvyklý na moc kompromisů. Současný majitel chatu stavěl pro sebe a také ji celou dobu využíval, nikdy nebyla pronajímána. Díky tomu je chata jako nová, i když kolaudace proběhla před 9-ti lety. Sousední stavební parcelu o velikosti cca 429 m2, lze ideálně využít pro stavbu rekreačního objektu pro rodinné příslušníky nebo dobré známé. Zbylých cca 472 m2 slouží již postavené chatě.

Ta je postavená kompletně ze dřeva, především smrkového a borovice, trámy jsou z dubu, schodiště v kombinaci dubu a buku. Stěny (celý plášť budovy) jsou zatepleny voštinou v kombinaci s minerální vatou o tloušťce 20 cm. Na základové desce leží polystyren o síle 5 cm a na podlahách kamenná dlažba v cementovém potěru. V obou koupelnách je umístěno podlahové vytápění, stropy nejsou zadělány kvůli propustnosti tepla do vyšších pater. Střecha je izolována čedičovou vatou o síle 20 cm, pokryta gumovou taškou. Topení objektu je řešeno krbovými kamny, proto jsou náklady na provoz opravdu velmi nízké, náklady na vodu dokonce minimální.

Dispozice viz přiložený půdorys. 1.NP 50,1 m2, 2.NP 49,6 m2 a 3.NP 21,4 m2 + technické zázemí. Garážové stání cca 32 m2, sklad 20 m2. Ve 3.NP je možno si prostory o cca 10 m2 rozšířit a tím si místnost zvětšit o např. úložné prostory.

Chata má spoustu dalších drobných vymožeností a úprav, které zlepšují komfort pobytu. Základem je zabezpečovací systém Jablotron, bezpečnostní vstupní dveře, 380V, podlahové topení lze pustit na GSM bránu, velmi nízké náklady na provoz a další benefity, jako např. možnost rozdělit stávající pozemek na dva a na druhém postavit další chatu. Tato varianta byla projednána se stavebním úřadem, který za určitých podmínek stavbu schválí.

Objekt je volný ihned po přepisu na katastrálním úřadě a je možné jej financovat hypotečním úvěrem. Více informací u makléře. Průkaz energetické náročnosti budovy nebyl doposud majitelem předložen, resp. je ve stádiu zpracování. V souladu s právní úpravou proto RK uvádí energetickou třídu G.

Mapa

No image

Mgr. Ivo Rábl

 ivo@realityjinak.eu

 +420 776483448

Kontaktujte mě