Aktuální nabídka nemovitostí

Prodej pečovatelského bytového domu, 8 bytů, výnos 6,57%, ul. Komenského, Bedihošť

Na prodej 5 750 000 Kč Tisk

Shrnutí

Okres Prostějov
Kraj Olomoucký kraj
Země Česká republika
Cena 5 750 000 Kč
Typ nemovitosti: Komerční nemovitosti
Prodej / Pronájem: Na prodej
Typ nemovitosti: Komerční nemovitosti
Typ nemovitosti upřesnění: Ostatní komerční objekt
Počet nadzemních podlaží: 1
Stav: Aktivní
Evidenční číslo: IR3435
Obytná plocha: 334 m2
Plocha pozemku: 889 m2
Zastavěná plocha: 369 m2
Topení: Lokální elektrické
Konstrukce budovy: Cihlová
Sítě: 230V, Internet, TV kabel, Voda, pitná, Kanalizace
Stav objektu: Novostavba
Typ budovy: Samostatně stojící
Umístění: Klidná část obce
Doprava: Autobus, Dálnice, Silnice, Vlak
Třída náročnosti: B - velmi úsporná
PENB: 232.00
Kraj: Olomoucký kraj
Okres: Prostějov
Obec: Bedihošť
Ulice: Komenského

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji bezbariérovou novostavbu pečovatelského bytového domu v obci Bedihošť, cca 3 km od centra Prostějova, u vedlejší silnice směrem na Kralice na Hané. Objekt byl vystavěn za pomocí dotačního programu Ministerstva pro místní rozvoj, kdy nájmy pro obyvatele domu jsou regulovány na min. 14 let, proto je to velmi stabilní zdroj příjmů vzhledem k nízkému regulovanému nájemnému s výnosem 6,57% ročně. Nájemné je MMR pravidelně navyšováno a díky nízkému nájmu si může majitel opravdu vybírat jen solidní nájemníky. Cena je stanovena na základě výnosů, nákladová hodnota je cca dvojnásobná. Po skončení regulační doby, tedy skokově, stoupne cena nemovitosti na cca dvojnásobek, navíc k běžnému nárůstu o inflaci. Proto je koupě tohoto objektu zajímavá investice, podrobnější propočty můžeme zaslat e-mailem na vyžádání v nabídkovém listu. Prodej bude realizován jako prodej společnosti s.r.o., ve které je tento objekt jako jediná nemovitost vložena.

Samotný dům disponuje celkem 8mi byty - 6ti garsoniérami o výměře 31 m2 a 2 byty 2+kk o velikosti 45,5 m2 s vlastním sociálním zařízením a na chodbě jednou společnou místností, která může sloužit např. jako prádelna. Detailnější soupis movitého majetku k dispozici v již zmiňovaném nabídkovém listu.

Zastavěná plocha domu je 369 m2, užitná plocha 334 m2, plocha pozemku činí 889 m2. V přední části při příjezdu k objektu je připraveno parkoviště pro 7 vozidel na vlastním pozemku. Dům lze rozšířit, resp. přistavět další 3 patra, vzhledem k stávajícímu objektu sousední školy a regulativu ÚP.

Nemovitost bude k dispozici ihned po přepisu v obchodním rejstříku. Koupi lze financovat hypotečním úvěrem, nicméně vzhledem k charakteru objektu jako komerční nebudou podmínky úvěru příznivé, doporučujeme tedy koupi hotovostí jako vhodné investiční příležitosti. Více informací u makléře.

Mapa

No image

Mgr. Ivo Rábl

 ivo@realityjinak.eu

 +420 776483448

Kontaktujte mě