Aktuální nabídka nemovitostí

Prodej rodinného domu na statku, zahrada 1.745 m2, garáž, Žďár u Blanska

Na prodej 8 490 000 Kč Tisk

Shrnutí

Okres Blansko
Kraj Jihomoravský kraj
Země Česká republika
Cena 8 490 000 Kč
Typ nemovitosti: Domy
Prodej / Pronájem: Na prodej
Typ nemovitosti: Domy
Typ nemovitosti upřesnění: Rodinný dům
Počet nadzemních podlaží: 1
Počet podzemních podlaží: 1
Stav: Aktivní
Evidenční číslo: IR3523
Obytná plocha: 332 m2
Plocha pozemku: 2461 m2
Zastavěná plocha: 716 m2
Plocha zahrady: 1745 m2
Topení: Lokální plynové
Konstrukce budovy: Cihlová
Sítě: 230V, 400V, Internet, Plyn, Voda, pitná, Kanalizace, Studna
Vybavení: Garáž, Parkování, Sklep, Zahrada, Zařízeno částečně nábytkem, Bytové jádro zděné
Stav objektu: Dobrý
Typ budovy: Samostatně stojící
Umístění: Centrum obce
Vybavenost: Supermarket, Školka, Úřady
Doprava: Autobus, Silnice
Počet parkovacích míst: 4
Třída náročnosti: G - Mimořádně nehospodárná
PENB: 0.00
Kraj: Jihomoravský kraj
Okres: Blansko
Obec: Žďár

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji rodinný dům na statku, ve kterém jsou v současnosti vytvořeny 2 bytové jednotky 3+1 se samostatnými vchody. Nemovitost takto tvoří funkční celek s uzavřeným dvorem, kam není ze žádné strany vidět. Dvůr lze využívat oběma bytovými jednotkami, případně nutnosti soukromí lze využívat pouze jednou, druhá jednotka by využívala k tomuto účelu část zahrady. K dispozici také 2 stodoly, uzamykatelná garáž a parkování pro min. 3 další auta.

Objekt je v původním stavu z 80tých let, přičemž před cca 10ti lety byly provedeny některé opravy - vnitřní omítky, topný systém předělán do mědi vč. výměny kotle a napojení kotle na tuhá paliva, tedy lze topit i tímto způsobem a snížit si výdaje za energie. Opravena byla také voda a odpady, vyměněna okna a položena nová podlaha se zateplením polystyrenem. Stropy jsou též zatepleny skelnou vatou. Samotný dům zateplen není, jelikož má 80 cm tlusté zdivo, tedy zateplovat jej není nutné. Lze využít i vodu ze studny, která je do domu přivedena. Nicméně vnitřní vybavení i dispozice již neodpovídají současným trendům a je nutno pro zvelebení domu počítat s investicemi do přestavby.

Celková zastavěná plocha je 716 m2 - dvůr je veliký 171 m2, zastavěná plocha domu činí 332 m2, zastavěná plocha zemědělských stavení 165 m2, zastavěná plocha garáže je 48 m2. Zahrada má velikost 1.745 m2, celkem mají pozemky 2.461 m2.

Objekt je přízemní, disponuje větším sklepem a půdou, která v tuto chvíli není využita, a kterou lze přebudovat na podkrovní bydlení v souladu s platným ÚP obce. Od domu jste autem za 5 min. na nádraží v Rájci Jestřebí, ze kterého jste vlakem za 40 min. na hlavním nádraží v Brně. Též se můžete vydat na druhou stranu na Svitavy. Autem jste od domu v Králově Poli v Brně za 30 minut. Tedy dopravní spojení do velkých měst je velmi rychlé.

Dům je obydlený a stabilně udržovaný a je možné jej financovat hypotékou. V případě koupě by byl volný do 2 měsíců od přepisu na katastrálním úřadě. Více informací u makléře. Průkaz energetické náročnosti budovy nebyl doposud majitelem předložen, resp. je ve stádiu zpracování. V souladu s právní úpravou proto RK uvádí energetickou třídu G.

Mapa

No image

Mgr. Ivo Rábl

 ivo@realityjinak.eu

 +420 776483448

Kontaktujte mě

Rádi prodáme i vaši nemovitost. Ozvěte se nám.