Aktuální nabídka nemovitostí

Prodej velmi hezkého domu 8+2, zahrada, garáž, Brno - Stránice, klidné místo

Na prodej 18 700 000 Kč Tisk

Shrnutí

Okres Brno-město
Kraj Jihomoravský kraj
Země Česká republika
Cena 18 700 000 Kč
Typ nemovitosti: Domy
Prodej / Pronájem: Na prodej
Typ nemovitosti: Domy
Typ nemovitosti upřesnění: Rodinný dům
Počet nadzemních podlaží: 4
Stav: Aktivní, jen vlastní WEB
Evidenční číslo: IR3312
Využití: Nekomerční nebo komerční
Poznámka k ceně: + provize RK
Plocha: 195 m2
Obytná plocha: 195 m2
Plocha pozemku: 490 m2
Zastavěná plocha: 231 m2
Plocha zahrady: 259 m2
Velikost: 8+2
Topení: Lokální plynové
Konstrukce budovy: Cihlová
Sítě: 230V, 380V, Internet, Kanalizace, Plyn, Telefon, Voda, pitná
Vybavení: Balkon, Bytové jádro zděné, Garáž, Parkování, Terasa, Zahrada, Zařízeno částečně nábytkem
Stav objektu: Velmi dobrý
Typ budovy: Dvojdům
Umístění: Klidná část obce
Vybavenost: Kompletní síť obchodů a služeb
Doprava: Silnice, Trolejbus
Počet parkovacích míst: 4
Třída náročnosti: G - Mimořádně nehospodárná
PENB: 0.00
Kraj: Jihomoravský
Okres: Brno-město
Obec: Brno

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji prvorepublikovou vilu na velmi hezkém a klidném místě v Masarykově čtvrti, na rozhraní katastrů Stránice a Pisárek, konkrétně na ul. Kalvodova. Dům byl postaven typologicky jako dvojdům, jehož orientace je na V/J/Z. Jižně k vedlejšímu sousedovi, východně do zahrady a jižně s hezkým výhledem na Brno a jeho dominanty.

Postaven byl ve 30-tých let minulého století, byl pravidelně udržován a v roce 2016 byla provedena poslední rekonstrukce, ve které byla zahrnuta výměna oken, zateplení fasády, nové IS a kompletní zvelebení exteriéru. Střecha byla prověřena v roce 2019 revizním technikem a je v pořádku, bez nutných investic.

Dispozice: v přízemí se nacházejí dva pokoje, kuchyně, koupelna společně s toaletou, komora a garáž (12,4m2). A také se samostatným vstupem řádně zkolaudována komerční přístavba kadeřnictví - salonu, které lze dále využít pro podnikání či je možné jej rekolaudovat na bytovou jednotku a třeba i dále pronajímat.
V 1.NP se nachází 3 pokoje, kuchyně, zimní zahrada, toaleta a dva balkony. Ve 2.NP se nacházejí taktéž 3 pokoje s koupelnou a toaletou odděleně. K dispozici je také půda ve 3.NP, kterou lze využít jako další místo pro bydlení, podnikání či jen skladování věcí.

Nemovitost je celkově ve výborném technickém stavu, záleží již jen na vkusu a vhodnosti vnitřního uspořádání. 2.NP a 3.NP obsahuje mnoho architektonických prvků z meziválečného období, lze tedy zachovat ráz tehdejšího stylu - zárubně, dveře, křišťálový lustr a další detaily.

Dům je členitý, v současné chvíli má samostatný vstup pouze kadeřnictví, nicméně po lehkých úpravách lze schodiště předělit a vzniknou tím tři samostatné bytové jednotky + půda.

Celková výměra pozemku je 490m2, zastavěná plocha činí 231m2, zahrada 259m2. UP plocha přízemí je 72m2, 1.NP je 62m2, 2.NP je 61m2. Do UP není započítána garáž, schodiště, balkony a kadeřnictví - salon, které má výměru 43m2. Před domem na vlastním pozemku lze bez problému zaparkovat další tři auta.

Výhodou je také konečná zastávka Preslova trolejbusu č.38, která je 100m od domu, ale je schovaná za sousedními domy, tedy není vůbec slyšet. V centru města je trolejbus za cca 10min.

Dům je volný max.do dvou měsíců po přepisu na katastru a lze jej financovat hypotékou. Více informací u makléře.

Mapa

No image

Mgr. Ivo Rábl

 ivo@realityjinak.eu

 +420 776483448

Kontaktujte mě