Aktuální nabídka nemovitostí

Prodej zemědělské usedlosti v Žádlovicích u Loštic, zahrada, pozemek 885 m2

Na prodej 2 750 000 Kč Tisk

Shrnutí

Okres Šumperk
Kraj Olomoucký kraj
Země Česká republika
Cena 2 750 000 Kč
Typ nemovitosti: Domy
Prodej / Pronájem: Na prodej
Typ nemovitosti: Domy
Typ nemovitosti upřesnění: Rodinný dům
Počet nadzemních podlaží: 2
Počet podzemních podlaží: 1
Stav: Aktivní
Evidenční číslo: IR3416
Obytná plocha: 236 m2
Plocha pozemku: 885 m2
Zastavěná plocha: 250 m2
Plocha zahrady: 635 m2
Topení: Bez topení
Konstrukce budovy: Cihlová
Sítě: 230V, Voda, pitná
Vybavení: Sklep, Zahrada
Stav objektu: Před rekonstrukcí
Typ budovy: Samostatně stojící
Umístění: Okraj obce
Doprava: Autobus
Třída náročnosti: G - Mimořádně nehospodárná
PENB: 0.00
Kraj: Olomoucký kraj
Okres: Šumperk
Obec: Loštice

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji bývalou zemědělskou usedlost v Žádlovicích u Loštic, která čeká na nového majitele, jehož chytí za srdce. Jedná se o specifickou nemovitost, jejíž ráz současný majitel zachoval ve snaze vybudovat zde bydlení, zapadající do charakteru stavby. K záměru nedošlo, tedy v tuto chvíli je nemovitost připravená k prodeji a čeká na nového majitele, který ji upraví již podle svého, nicméně musí mít vztah k podobným objektů. Samozřejmě lze objekt zbourat, pokud o podobný typ stavby nový zájemce nebude mít zájem a vybudovat si charakter bydlení úplně jiný. Nicméně odstranit tuto budovu, která je ve velmi dobré kondici, suchá, vyklizená a připravená k rekonstrukci, je možná škoda vzhledem k jejímu charakteru. Stylovou architekturu stavby navíc dokresluje zachovalá zděná brána s dřevěnými vraty pro vjezd na pozemek.

Zastavěná plocha činí cca 250 m2, užitná cca 236 m2, pozemek má výměru 885 m2, zahrada cca 635. K dispozici plánky od projektanta, který objekt zaměřil a navrhl možnost řešení, jak rekonstrukci zrealizovat. Z těchto plánků může nový majitel vycházet.

Objekt je napojený na obecní vodu a elektřinu (ta je tažena vzduchem). Přípojky ostatních IS - plyn i kanalizace jsou připraveny v zemi před domem. V rámci rekonstrukce se lze na tyto přípojky, jež nechala zbudovat obec, připojit. Paralelně s domem (z pravé strany, stojmo před bránou) i za domem se nachází zahrada, z levé strany je soused. Nicméně dům je samostatně stojící.

Kompletní občanská vybavenost se nachází v sousedních Lošticích, dostupných jednu zastávku autobusem, která se nachází 200 m od domu. V samotných Žádlovicích je k dispozici poštovní schránka, jezdecký klub, odborná škola a restaurace.

Nemovitost je volná ihned po přepisu na katastru, není zatížena jakoukoliv právní vadou a lze ji financovat hypotékou. Průkaz energetické náročnosti budovy nebyl doposud majitelem předložen, resp. je ve stádiu zpracování. V souladu s právní úpravou proto RK uvádí energetickou třídu G.

Mapa

No image

Mgr. Ivo Rábl

 ivo@realityjinak.eu

 +420 776483448

Kontaktujte mě